Kabe

Kabe'den

 

kabe_2

Kabe'den Canlı Yayın


 koyuncuspor_net_logo
(Sitemizin Kuruluş Öyküsü)


koyuncuspor-tv_logo
Mail :
mkoyuncu@gmail.com


***********************

Koyuncuspor_video1
Taekwondo Video


***********************

 

Reklamlar

Reklam

Günlük Gazeteler

Namaz Vakitleri

Reklam

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Reklam 6

Reklam

Reklam 7

Reklam

Reklam 8

Reklam
MEB Yıldızlar ve Gençler Türkiye Şampiyonası PDF Yazdır E-posta
Cuma, 10 Aralık 2010 20:49

meb__logoxMilli Egitim Bakanlıgı 2011 yılı Yıldızlar ve Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasının yapılacagı şehirler ve müsabaka tarihleri  belli oldu.Buna göre Yıldızlar Türkiye TaekwondoŞampiyonası 08-12 Mart 2011tarihinde İsparta'da , Gençler Türkiye Şampiyonası 11-15 Ocak 2011 tarihlerinde Çorum'da yapılacaktır.Müsabakaların Genel Müsabaka Açıklamalarını, Saha Giriş Kartı ve Lisans belegeleri için gerekli duyuruyu yayınlıyoruz.

yil.ank.resim_034


TAEKWONDO TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

TAEKWONDO AÇIKLAMALAR

1-Yarışmalar; Yıldızlar ve Gençler (kız-erkek) kategorilerinde ferdi olarak yapılacaktır. 

2-Yarışmalar; Uluslararası Oyun Kuralları ve Yarışma Yönetmeliklerine, GSGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığınca öngörülen hükümlere uygun olarak yapılacaktır.

3-İller mahalli yarışmalarını yaparak sonuçlarını İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi tarafından sonuç bildirim tarihine kadar GSGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 0 312 434 37 89 no'lu faksına ve/veya Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız   elektronik adresine bildireceklerdir.
4-Yaş terfisi yoktur.


Doğum Tarihleri

Yıldızlar Kategorisi    1997-1998

Gençler Kategorisi    1993- 1994–1995-1996

doğumlu öğrenciler yarışmalara katılacaklardır.


5- Yıldızlar Kategorisi

KIZ     29-33-37-41-44-47-51-55-59 (+59) Kg.

ERKEK     33-37-41-45-49-53-57-61-65 (+65) Kg.Gençler Kategorisi

KIZ     42-44-46-49-52-55-59-63-68-(+68) Kg.

ERKEK     45-48-51-55-59-63-68-73-78-(+78) Kg.


6-Kilolarda tolerans yoktur.

7-Yarışmalarda tartılar Uluslararası kurallara göre her gün yapılacaktır.

8-Yarışmalar her iki kategoride 2’şer dakikalık 3 raunt üzerinden yapılacaktır.

9-Her sporcu mahalli yarışmalarda yarıştığı sıklette Türkiye Birinciliği yarışmalarına katılacaktır. Sıklet değiştiremeyecektir.

—Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde yarışmalara katılacak olan öğrencilerin kilo problemlerinin olmaması için mahalli yarışmaların sonuç bildirme tarihine yakın bir zamanda yapılması için İl Tertip komiteleri gerekli tedbirleri alacaklardır.   

10-İller, Türkiye Birinciliğine İl birinciliği yarışmaları sonucunda, sıkletlerinde birinci olan sporculardan teşkil edecek takım ile katılacaklardır.

11-Yarışmalarda sporcular kullanacakları (Safe, Guard, Kuki, el ve ayak koruyucuları, kafa koruyucusu vs.) malzemeleri kendileri getireceklerdir. Yarışmalarda elektronik skorbord kullanılacağından eski vücut koruyucuları kullanılmayacak olup 1 Temmuz 2002 tarihinde yürürlüğe giren WTF yarışma kuralları gereği yeni vücut koruyucular (sporcunun sırt ve omuz kısmını da kapatacak şekilde) kullanılacaktır.

12-Yarışmalara Yıldızlarda (kız-erkek) 3.Gıp (mavi-kırmızı) kuşak derecesine sahip olan sporcu öğrenciler katılacaklardır. Bunun için sporcular İllerinden gelirken Taekwondo Federasyondan onaylı kuşak durumunu gösteren resimli kimlik kartı ile o yıl için geçerli lisanslarını birlikte getireceklerdir.

13-Yarışmalara Gençlerde (kız-erkek) 1.Gıp (kırmızı-siyah) kuşak derecesine sahip olan sporcu öğrenciler katılacaklardır. Bunun için sporcular İllerinden gelirken Taekwondo Federasyondan onaylı kuşak durumunu gösteren resimli kimlik kartı ile o yıl için geçerli lisanslarını birlikte getireceklerdir.

14-Sporcuların kilolarını ayarlamalarından idareci ve çalıştırıcıları sorumlu olacaktır. Kilolarını ayarlayamadığı için yarışmalara katılamayan sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

15-Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde (kız-erkek) Türkiye Birinciliği yarışmalarında sıkletinde sadece ilk 16 (onaltı) sırayı alan sporculara ödeme yapılacaktır.

16-Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde Türkiye Birinciliği yarışmalarına illerine tanınan kontenjan sayısına bakılmaksızın bir ilden kız-erkek ayrı ayrı olmak üzere katılacak sporcu sayısı 6 (altı) ve daha az olursa 1 (bir) idareci veya çalıştırıcı,  sporcu sayısının 7 (yedi) ve daha fazla olması halinde ise 1 (bir) idareci ve 1 (bir) çalıştırıcı görevlendirilecek, idareci ve çalıştırıcıların yasal harcırahları Türkiye Birinciliği yarışmalarına getirdikleri sporcuların ilk 16 (onaltı) dereceye girip girmediklerine bakılmaksızın yasal harcırahları ödenecektir.

—Ödemeler bir gün geliş, bir gün teknik toplantı, yarışma günleri ve bir gün dönüş olarak yapılacaktır.


saglik_raporu

 

 

meblogo1

 

YILDIZLAR KIZ - ERKEK TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

YARIŞMA    TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ ( KIZ - ERKEK )

BRANŞ    TAEKWONDO

KATEGORİ    YILDIZLAR

YARIŞMA TARİHİ    8-12 MART 2011

SONUÇ BİLDİRME TARİHİ    6 OCAK 2011

YARIŞMA MERKEZİ    ISPARTA


AÇIKLAMALAR    Yıldız Kız Kategorisinde; İstanbul, İzmir ve Ankara illerinin 3, Bursa ilinin 2, K.K.T.C. ve diğer illerin 1'er kontenjanı vardır.                          


Yıldız Erkek Kategorisinde; İstanbul, İzmir ve Ankara illerinin 3, Bursa ilinin 2, K.K.T.C. ve diğer illerin 1'er kontenjanı vardır.                                           

meblogo1

 

GENÇLER KIZ - ERKEK TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

YARIŞMA    TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ ( KIZ - ERKEK )

BRANŞ    TAEKWONDO

KATEGORİ    GENÇLER

YARIŞMA TARİHİ    11–15 OCAK 2011

SONUÇ BİLDİRME TARİHİ    30 ARALIK 2010

YARIŞMA MERKEZİ    ÇORUM


AÇIKLAMALAR   

Genç Kız Kategorisinde; İstanbul, İzmir ve Ankara illerinin 3, Bursa ilinin 2, K.K.T.C. ve diğer illerin 1'er kontenjanı vardır.

Genç Erkek Kategorisinde; İstanbul, İzmir ve Ankara illerinin 3, Bursa ilinin 2, K.K.T.C. ve diğer illerin 1'er kontenjanı vardır.

 

meb_saha_giris_karti

 

 

•Okulunuzu temsilen müsabakalarda görevlendireceğiniz okulunuz öğretmenleri için yukarıdaki sahaya giriş kartı Okul Müdürleri tarafından onaylanarak verilir.

•Okullarımızı temsilen antrenör olarak sahaya giriş yapacak kişilerden aşağıdaki belgeler istenerek yukarıdaki sahaya giriş kartı Okul Müdürleri tarafından onaylanarak verilir. Aşağıda belirtilen belgeler Okul Müdürlüğüne teslim edilecektir.

1- İlgili branşta antrenör belgesi fotokopisi
2- Adli sicil kaydı
3- Spor müsabakalarında son 6 ay içerisinde ceza almadığına dair belge (Futbol branşı için Ankara futbol il temsilciliğinden, diğer branşlar için ise Ankara Gençlik Spor İl Müdürlüğünden alınacaktır.)
4- 1 adet vesikalık fotoğraf


Not: Saha Giriş Kartları için sadece okul müdürlerinin onayı yeterlidir.

OKUL LİSANSLARI İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1-e-okul modülü üzerinden çıkarılan öğrenci durum belgesi (öğrencinin okula kayıt tarihi belirtilecek) Okul Müdürünün imza ve mühürlü onayı ile birlikte

2-Sağlık Belgesi (Spor yapmasında herhangi bir sakınca yoktur ibaresi yer alacak)

3-Vesikalık fotoğraf (1 adet)

4-Öğrencinin T.C Kimlik numarası


Not: 19 Mayıs Spor Kompleksi İçi  Ulus - Ankara
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü  Sicil Lisans Servisine
müracaat edilecektir. Tel : 309 21 00 / 185T.C.

……………………VALİLİĞİ

............................... GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ

Tarihi ....../...../.....

SAYI              :

KONU          : Spor yarışmaları.


İZİN ONAYI VE İSİM LİSTESİ


İLİ                                                        :...........................                                                                                                           OKULU         : ......................................

Kafili Başkanı (İdareci)          :.….......................                                                                                                             GÖREVİ       : ......................................

Çalıştırıcı                                        : ..........................                                                                                                             GÖREVİ       : ......................................

Spor Dalı                                         : ..........................                                                                                                             KATEGORİSİ (Kız-Erkek)                    ..:...............

Yarışmanın Unvanı                  : ..........................

SIRA

NO:

ADI SOYADI

DOĞUM TARİHİ

OKULA KAYIT TARİHİ

OKULU

SINIFI

NO:

LİSANS NO:

DÜŞÜNCELER

1

2

3

4

Yukarıdaki kimliği yazılı idareci ve öğrenci sporcuların ..../..../......  tarihlerinde ....................de  Yapılacak ........................ Birinciliğine katılmalarına idari yönden sakınca yoktur ; ilgililerin yol dahil …………/…….…… Tarihleri arasında görevli sayılmalarını arz ederim. ....../....../.....

OKUL MÜDÜRÜ

Adı ve Soyadı

(İmza-Mühür)

Milli Eğitim Şube Müdürü                                                                                                                          Gençlik ve Spor İl Müdürü

Adı ve Soyadı                                                                                                                                                           Adı ve Soyadı

(İmza-Mühür)                                                                                                                                                                                 (İmza-Mühür)

OLUR

…/…./……

VALİ


NOT:

1-İl karması olan listelerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüklerinde Sorumlu Şube müdürü, Gençlik ve Spor İl Müdürü ve Vali imzaları bulunacaktır.

2- Dört suret halinde düzenlenecek bu belgenin bir nüshası ilgili okul müdürlüğüne verilir; iki nüshası Tertip Komitesi Başkanına teslim edilir, diğeri kafile idarecisinde bulunur.

3-Alınacak olan Valilik onaylarında sonradan herhangi bir düzeltme yapılmaması ve en son yazılan kişiden sonra çift çizgi ile aralık vermeden kapatılması gerekmektedir.

 

 

 


 

Alternative content -- To debug missing content: has swfobject.js been uploaded to the server?