Kabe

Kabe'den

 

kabe_2

Kabe'den Canlı Yayın


 koyuncuspor_net_logo
(Sitemizin Kuruluş Öyküsü)


koyuncuspor-tv_logo
Mail :
mkoyuncu@gmail.com


***********************

Koyuncuspor_video1
Taekwondo Video


***********************

 

Reklamlar

Reklam

Günlük Gazeteler

Namaz Vakitleri

Reklam

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Reklam 6

Reklam

Reklam 7

Reklam

Reklam 8

Reklam
Bir Şampiyonun Doguşu "Kutay Çekem" PDF Yazdır E-posta
Salı, 31 Mayıs 2011 21:00

kutay_cekem_1x12-17 Nisan 2011 tarihinde Marmariste Yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Türkiye 3.sü olan Kutay Çekem , 28-29 Mayıs 2011 Tarihlerinde Nigde'de yapılan Yıldızlar Milli Takım Seçmesinde 41kg da tüm rakiplerini yenerek Gürcistanda yapılacak olan Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasına katılma hakkını kazandı. Kutay'ın ve babası Mehmet Çekem'in sonuç açıklandıgı andaki sevinçleri görülmeye degerdi.


 

 

kutay_cekem_1

12-17 Nisan 2011 tarihinde Marmariste Yapılan Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonasında Türkiye 3.sü olan Kutay Çekem , 28-29 Mayıs 2011 Tarihlerinde Nigde'de yapılan Yıldızlar Milli Takım Seçmesinde 41kg da tüm rakiplerini yenerek Gürcistanda yapılacak olan Avrupa Yıldızlar Taekwondo Şampiyonasına katılma hakkını kazandı. Kutay'ın ve babası ve Akdeniz Spor Kulubünde antrenörü olan Mehmet Çekem'in sonuç açıklandıgı andaki sevinçleri görülmeye degerdi.

 


Kutay çekem 1998 Adana doğumlu.Şu an Adana’da İsmet İnönü İlköğretim okulu 7.sınıf öğrencisi.Derslerinde çok başarılı bir öğrenci olan Kutay Çekem bütün sınıflarını hep taktirname ile geçmiştir.Taekwondo’ya ise başlama yaşı 6 ama salonda Antrenörü ve babası olan Mehmet Çekem tam 1 yıl hiç ilgilenmemiş sadece salonda ortamda bulunmasını sağlamıştır.Daha sonra Taekwondo’yu çok seven Kutay’ı diğer öğrencileri ile beraber çalıştırmaya başlamış ve yeteneklerini ortaya çıkartmıştır.
Kutay tam bir Taekwondo aşığı. 6-7 yaşından itibaren tüm kategorilerin  Türkiye şampiyonalarını canlı olarak seyretmiş tüm maçları hafızasına kaydetmiş bir sporcu. ilk olarak 2007 yılındaki G.Antep’teki İllerarası turnuvada 1.olarak yarışma hayatına başarılı bir başlangıç yaptı. Bu tarihe kadar Adana içi hariç diğer illerarası turnuvalarda 17 birincilik, 3 ikincilik ve 3 üçüncülük Madalyası kazandı. 2009 ve 2010 yılındaki Uluslararası Ters Lale taekwondo turnuvalarında 33 kg’da ve 40 kg’da Birinci oldu. 2008 yılında henüz 10 yaşında iken Doğu gurubu Minikler Türkiye taekwondo  şampiyonasında 30 kg’da yarı final oynayarak 3.oldu.
2009 yılında Eskişehir’de Minikler Türkiye Şampiyonasında çeyrek final, 2010 yılında ise ilk defa yıldızlar kategorisinde yarışan Kutay o yıl yıldızlar müsabakasında da  çeyrek final oynadı. 2011 yılında M.E.B. Okullararası Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında 41 kilogramda yarı final, 2011 Marmaris Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda da yine 41 kilogramda yarı final oynamıştır. Bu yıl en son katıldıgı Yıldızlar Milli Takım Seçmesi’nde 41 kilogramda 1. olup Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazandı..
Kutay’ın en büyük  avantajı tüm ailesinin Taekwondo ile iç içe olmasıdır.    Babası Mehmet Çekem Akdeniz Spor Kulubünün antrenörü, Annesi Milli Hakem ve Abisi Cankut Ekeminde Türkiye’de birçok derecelerinin olması, Milli takımda yarışmış olması ve kardeşine sürekli destek olması Kutay’ın Türkiye’de üst sıralara tırmanmasındaki en büyük etkenlerdendir.

 

 

kutay_cekem_6

 

kutay_ve_babasi

 

kutay_cekem_portre

 

 

 

 

 

Alternative content -- To debug missing content: has swfobject.js been uploaded to the server?