Kabe

Kabe'den

 

kabe_2

Kabe'den Canlı Yayın


 koyuncuspor_net_logo
(Sitemizin Kuruluş Öyküsü)


koyuncuspor-tv_logo
Mail :
mkoyuncu@gmail.com


***********************

Koyuncuspor_video1
Taekwondo Video


***********************

 

Reklamlar

Reklam

Günlük Gazeteler

Namaz Vakitleri

Reklam

Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Reklam 6

Reklam

Reklam 7

Reklam

Reklam 8

Reklam
Çınar Takwondo Gençlik ve Spor Kulubü. PDF Yazdır E-posta

m.orkanxAnkara Keçiörende  Antrenör Mehmet Örkan'la Sporcuları arasında öyle bir yakınlık ve sevgi varki antremanın bitişinde sporcuların tek tek gelip "Bu gün bize antreman verdiğiniz için teşekkür ederiz hocacıgım" demeleri insanı müthiş etkiliyor.

 

                               nar_tkd._133

                                ANKARA ÇINAR TAEKWONDO GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ         

Ankara Keçiörende Sporcu ve Antrenör arasında Sevgi ve anlayışın en güzel yaşandıgı yerlerden,kulüplerden birisini,Çınar Taekwondo Spor Kulubünü ziyaret ettik. Antrenör Mehmet Örkan'la Sporcuları arasında öyle bir yakınlık ve sevgi varki antremanın bitişinde sporcuların tek tek gelip "Bu gün bize antreman verdiğiniz için teşekkür ederiz hocacıgım" demeleri insanı müthiş etkiliyor.Ankaramızın en seçkin taekwondo antrenörlerinden ve salonlarından birisi olan Çınar Spor Kulubünü resim ve videolarla sizlere tanıtmak bizim içinde çok etkileyici oldu.Salonda çektiğimiz videoları mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz. 

 

Çınar ağacının haşmetinden, sağlamlığından ve gücünden esinlenen adıyla Çınar spor, otuz yılı geride bırakmıştır. Geçen yıllar boyunca köklerini iyice sağlamlaştırmış, artan başarı grafiğiyle Ankara ve Türkiye spor camiasında saygın bir yer edinmiştir.

Kulübümüzün temeli 1976 yılında Ankara’nın Hasköy semtinde atılmıştır. Salon Faaliyetlerine ilk olarak Antrenör Mahmut AKYOL nezaretinde Taekwondo branşıyla başlayan Çınar spor, daha sonra birçok branşlara da imzasını atmıştır. 1984 yılından bu yana antrenör Mehmet ÖRKAN yönetiminde Ankara’nın çeşitli semtlerinde çalışmalarını sürdüren Çınar spor, 2003 yılından bu yana Keçiören, Erenler sokakta yeni bir filiz vererek, Ankara Çınar Gençlik ve Spor kulübü adıyla geçlerimizi eğitmeye devam etmektedir.

Spor kulübümüzde çalışmalar yoğun bir faaliyet programı ile devam etmektedir. Ana branşımız taekwondo nun yanı sıra Masa Tenisi, Satranç ve Dart branşlarında çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca spor faaliyetlerine gelen öğrencilerimiz haftanın belli günlerinde öğretmenler nezaretinde etüt programlarını takip ederek derslerini burada tamamlama ve eksiklerini kapatabilme şansını da bulabilmektedir.

Amacımız; sporu her yaştan insanımıza bir yaşam tarzı olarak benimsetmek, Özellikle gençlerimizi milli örf ve adetlerimiz ışığında, “sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur” düsturuna uygun olarak; sağlıklı, erdemli,  kendine güvenen, topluma faydalı fertler olarak yetiştirmektir.

Çocuklarımızı ve gençlerimizi  spora yönlendirmek, sporu sevdirmek, sigara, içki, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklardan korumak; ruhen ve bedenen sağlıklı, vatanını ve milletini seven, Atatürk İlke ve İnkılâpları doğrultusunda hoşgörülü, arkadaşlık duyguları gelişmiş; iyiyi, güzeli takdir edebilen, saygılı, kurallara riayet eden seçkin sporcular yetiştirmek, sporun daha geniş kitlelere yayılmasını sağlamak, Türk sporuna ve milli takımlara sporcu kaynağı oluşturmak ilkemizdir.

Çınar spor olarak Taekwondo hayatımızın başladığı tarihten itibaren, başarı bizim peşimizdeydi ve biz de takip etmesine izin verdik. Antrenörlerimiz Mehmet ÖRKAN ve Zehra TÜRÜDÜ ÖRKAN sürekli kendini geliştiren başarılı birer hoca olmanın yanında, önümüzde hep örnek birer insan ve sporcu oldular.

Aktif olarak Türkiye Poomse müsabakalarına katılan hocalarımızdan Mehmet ÖRKAN Poomse Milli takımımızın da sporcusudur. 2006 yılında yapılan Dünya Poomse şampiyonasında pair dalında dünya beşincisi, 2007 yılında yine Kore de yapılan ikinci dünya poomse şampiyonasında ferdi kategoride altıncı, yine 2007 yılında Antalya da yapılan Avrupa Poomse Şampiyonasında Senkron dalında Avrupa Şampiyonu, 2008 3. Dünya Poomse şampiyonasında ise Dünya İkincisi olarak disiplinli ve gayretli çalışıldığında her yaş kategorisinde bayrağımızın göndere çektirilebileceğini göstermiştir.

Azim, disiplin ve özgüveniyle birçok yarışmada birinciliklere imza atan Çınar spor Taekwondo Okulu, alt yapıya önem vererek, halen Milli Takımımızda ülkemizi temsil eden  Dünya, Avrupa, Balkan ve Türkiye Şampiyonları yetiştirmiştir.

                                            zehra_ve_mehmet_orkan

Dünya 2. si, Avrupa Şampiyonu, Universiade 1.si ve Balkan Şampiyonu ve son olarak Olimpiyatlara katılmış olan Sibel GÜLER, halen Milli Takımımızda yer almaktadır.

Dünya Şampiyonu, Balkan 2.si ve Türkiye 1.si olan Serap ATALAY PEKCAN, halen spor hayatına devam etmekte ve Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmaktadır.

Türkiye 1. si  Engin DEMİRKAYA,

Türkiye 3. sü  Ender DEMİRKAYA  Bitlis Hizan'da Beden Eğitimi Ögretmeni.

Türkiye 1. si  Serpil YÜKSEL Beden Eğitimi Öğretmenliği yapmaktadır,

Türkiye 1. si   Muhammed ÖZDEMİR Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi öğrenimini sürdürmektedir,

Türkiye 1. si   Erhan TOSUN  Lise eğitimini sürdürmektedir,

Türkiye 2. si   Alper  ÖRKAN  Lise eğitimini sürdürmektedir ve daha isimlerine yer veremediğimiz  Türkiye ve Ankara dereceleri olan pek çok başarılı sporcumuz geleceğe emin adımlarla ilerlemektedir.

Ankara Çınar Spor, Ankara dan Türkiye Şampiyonalarına,  hem MÜSABIK hem POOMSE dalında katılan nadir salonlardan bir tanesidir. 2007 yılında yapılan POOMSE Türkiye Şampiyonasında Yıldız Erkeklerde Ferdi dalında Türkiye Şampiyonu Erkek Senkron takımda yine Türkiye Şampiyonu kulübümüzden çıkmıştır. Bayan Senkron takımda ise yarışmacılar üçüncü olmuştur.

Bu sporcularımız; Habil Okçu Poomse Yıldızlar Türkiye Şampiyonu, Habib Okçu-Sedat Dede-Muhammet Köşker Senkron Türkiye Şampiyonu, Kübra Akan-Kübra Aslan-Gülşah Sırakaya Türkiye Üçüncüsü olan senkron takımı, Kübra Bayrak, Hanife Yalçın, Fatma Törehan, Hülya Örkan, Zuhal Öztürk Ankara bir çok birincilikleri olan ve milli takıma aday sporcularımızdır.

 Çınar spor ailesi olarak sporcularımızla onur duyuyoruz. Onların başarısı bizim başarımızdır.

Ankara Çınar spor; Taekwondo,  Masa Tenisi, Kick Boks, Satranç, Dart branşlarında çalışmalarına devam etmekte ve bayanlara Bayan Hocadan özel Step-Aerobik, Fitness  dersleri verilmektedir.

 Hocalarımız;

Milli Takım Sporcusu, Antrenörü ve Hakemi, Siyah Kuşak 5.Dan, 3. Kademe Kıdemli Antrenör Mehmet ÖRKAN,

3.Kademe Antrenör ve Hakem, Siyah Kuşak 4. Dan Zehra TÜRÜDÜ ÖRKAN,

Masa tenisi Antrenörü Talat TÜRKMEN ve Adem DEMİR,

Step-Aerobik Antrenörü Aynur ÖZTÜRK ve Zehra ÖRKAN

Dart Antrenörü Talat TÜRKMEN ve Ali HOROZ

Satranç Hocası Ali HOROZ

Nezaretinde çalışmalarımız devam etmektedir.

                  m.orkan_baskan     nar_tkd._128

 

 

                   nar_tkd._143     nar_tkd._136 

 

                   nar_tkd._011      nar_tkd._061 

 

                     nar_tkd._067      nar_tkd._120    

 

                    nar_tkd._038      nar_tkd._043

 

                      nar_tkd._007      nar_tkd._148      

 

 

                                                            nar_tkd._128

 

SALONDA ÇEKİLEN DİĞER RESİMLER İÇİN: http://www.koyuncuspor.com/index.php/foto-galeri/category/34.html

 

 

 

ÇINAR TAEKWONDODA MÜSABAKA BİTTİĞİNDE SÖYLENEN ANDIMIZ'IN VİDEOSU'dur. Mutlaka izlemenizi tavsiye ediyorum.

 

 

Alternative content -- To debug missing content: has swfobject.js been uploaded to the server?